Šodien, 17. martā, slēpošanas kalnā "Lemberga hūte" notika sezonas noslēguma un pavasara sagaidīšanas un izklaidējošs pasākums "Marta trakums Lemberga hūtē”, kurš pulcēja pašus atraktīvākos dalībniekus. Pēc piecu gadu pārtraukuma, ziema mūs atkal ir lutinājusi ar garu sezonu un slēpošanas kalns ir bijis atvērts līdz pat marta vidum. Šodien tas tika nosvinēts ar tradīciju braukt tērpos un pašveidotos braucamrīkos no slēpošanas kalna, mēģinot pievarēt ūdens vannu.


Ūdens vannu šodien pievarēja tikai viens dalībnieks. Tai pāršļūca pāri Gustavs Edvards Ķēniņš, kurš saņēma pasākuma nomināciju “Pasākuma pārsteigums”, bet kopumā to mēģināja 15 braucēji tērpos un 5 komandas ar braucamrīkiem. Liels pārsteigums bija arī nominācijas “Jaunākais drosminieks” ieguvēja 5 gadus vecā Emīlija Lapsiņa, kura nesabijās un devās ūdens peļķē tēpusies princešu kleitā. Nomināciju “Kailākais braucējs” ieguva dalībnieks, kurš bija tērpies kā ciemiņš no Havaju salām.

Lielāko šļakatu uztaisīja Kēte Zvirgzdiņa, bet ar glanci uz sērfju dēļiem vannā ieslīdēja komanda “Oranžie sērferi”, kuri tika nominēti kā slapjākā ģimene.

Nomināciju “Lemberha hūtes simpātija” ieguva komanda “Kroņu ielas rezidence”, kur komandas sastāvā bija Ieva un Edijs Latereri. Viņi bija pacentušies, lai izveidotu kuģi un to noformējuši ar Piedzīvojumu parka logotipiem. Par šo skaistumu un nobraucienu viņi saņēma balvā Lemberga hūtes pacēlāja karti 2018./2019. gada sezonai un dāvanu karti veikalā Sportland.

Nomināciju “Jestrākais dalībnieks” ar saviem nobraucieniem izpelnījās “Vella meitas” – Ilze Ozola un Alise Ose.
Nepamanīta nepalika arī Kristīne Fogele ar meitām Naomiu un Oreannu, kuras ieguva nomināciju “Krāsainākais dalībnieks”.

Lielāko adrenalīna devu iedeva komanda no Piedzīvojumu parka, kas lejā pa kalnu devās ar lielu braucamrīku un iespaidīgu ātrumu. Viņi izpelnījās nomināciju “Spilgtākais kolektīvs”.

Galveno balvu nominācijā “Iespaidīgākais braucamrīks” saņēma Raitis Krūmiņš ar ģimeni, kuri bija izveidojuši īpaši pavasarīgu kuģi ar nosaukumu ”Dziesmu svētki Ventspilī”. Balvā viņi saņēma braucienu ar Stena Line prāmi uz Nīnashamnu Zviedrijā 5 personām un auto.

Spilgtu un ātru noslēdzošo nobraucienu veica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ar sniega velosipēdu. Pēc piezemēšanās ūdens vannā ar to, Lemberga kungs veica tradicionālo peldi ar visām drēbēm.
Ierasti notika arī skrējiens kalnā ar zeķēm. Līdz augstākajai balvai pirmais tika Jānis Lapsiņš, otrā veiklākā bija Dinija Pāvelsone un nākamā pēc viņas Kristīne Fogele, balvās saņemot sildinošus dzērienus.

Ceram uz garu sezonu un tradīcijas turpinājumu nākamajā gadā.

Apmeklētājiem slēpošanas kalns būs atvērts šajā nedēļas nogalē. No pirmdienas slēpošanas kalna pēdējo šī gada sniega segu būs iespējams izmantot ragaviņu braucējiem.

Slēpošanas kalns šogad ar nelielu pārtraukumu apmeklētājiem bija pieejams no 16. janvāra. Kopumā slēpošanas kalns šosezon būs nostrādājis 44 dienas, apkalpojot apmēram 9000 maksas apmeklētājus un kopumā parkā uzņemot vairāk kā 25000 cilvēkus.

Šajā sezonā labvēlīgie laika apstākļi ir ļāvuši atvērt pilnu slēpošanas kalna Lemberga hūtes piedāvājumu – centrālo slēpošanas trasi, snovparku, kameršļūkšanu, bezmaksas ragaviņu galnu un distanču slēpošanas apli.

Slēpošanas kalns pirmo reizi tika atvērts 2005.gada decembrī un šī ir kalna divpadsmitā sezona. Pirmajā gadā kalna augstums bija vien 22m, bet šobrīd kalna virsotne sniedzas jau 58m virs jūras līmeņa un nobrauciena garums sasniedz 240m.