Tuvākajās dienās Latvijā gaidāms sals, tādēļ Vidzemes augstienes slēpošanas trasēs jau ir uzsākta mākslīgā sniega sagatavošana. Arī aktīvākie ventspilnieki ar nepacietību gaida sala iestāšanos, lai baudītu ziemas priekus slēpošanas kalnā “Lemberga hūte”.

Ventspilī laika prognoze tuvākajā nedēļā sola stabilu salu, tādēļ tiek plānots, ka pēc zemes virskārtas sasalšanas, nedēļas nogalē varētu uzsākt sniega pūšanu, kas aizņems vairākas dienas. Sniega sagatavošana slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” varēs notikt ar sešiem sniega lielgabaliem. Jau šobrīd lietošanai sagatavots ir viss slēpošanas un snovborda inventārs.

Lai sāktu pūst sniegu ar sniega pūtējiem, pirmkārt, ir jābūt sasalušai zemes virskārtai, otrkārt, slēpošanas kalnā mākslīgā sniega segas sagatavošana var notikt, ja gaisa temperatūra pastāvīgi ir zemāka par – 3°C, jo tikai tad pūtēji var saražot sniegu.

Tā kā slēpošanas klans “Lemberga hūte” ar gadiem augstumā ir izaudzis līdz par 58 metriem virs jūras līmeņa un kļuvis arī platāks, sniega segas sagatavošanai ar sniega pūtējiem nepieciešamas ilgāks laiks, vidēji tās ir 4 -5 dienas.

Par jaunumiem un aktualitātēm uz kalna sekojiet līdzi mājas lapā www.lembergahute.lv, tur notiekošo var vērot arī web kamerās.