Sniega sega šogad zemi klājusi neierasti agri un līdz ar to pastiprinājusies iedzīvotāju interese par ziemas priekiem. Slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” tehniski viss ir sagatavots, lai varētu sākt ziemas sezonu, tomēr laika apstākļi, lai arī vizuāli ziemīgi, vēl nav īsti piemēroti, lai sāktu mākslīgā sniega ražošanu ar sniega pūtējiem. Mākslīgā sniega segas sagatavošana var notikt, ja gaisa temperatūra pastāvīgi ir zemāka par – 3°C un sniega segas izveidošanai nepieciešamas vismaz piecas dienas. Ņemot vērā to, ka pacēlāji pagājušajā gadā tika pārcelti uz kalna virsotni, kas ir par 6 m augstāka kā iepriekš, arī platība, kas jānopūš ar sniegu, ir palielinājusies.

Būtisks ir arī apstāklis, ka vēl nav sasalusi zemes virskārta, un veidot sniega segu uz siltas zemes nav vēlams. Ja sapūsto sniega segu no apakšas kausēs siltā zeme, sniega un zemes saskares vietā veidosies ledus kārta. Šī ledus kārta īpaši nepatīkama un bīstama ziemas prieku baudītājiem var būt pavasarī vai brīdī, kad sniega sega palikusi plāna.

Rēķinoties ar šiem apstākļiem, tuvākā mēneša laikā, slēpošanas kalns, visticamāk vēl būs ziemas gaidīšanas režīmā un apmeklētājiem atvērts netiks. Tomēr ziemas prieku cienītājus aicinām jau laicīgi parūpēties par sava inventāra apkopi un to jau šobrīd slēpošanas kalnā var veikt. Inventāra apkopi Lemberga hūtē var pieteikt pa tālruni +371 28611333.

Slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” ziemas sezonā darbojas slēpotāju un snovborda trases, snovparks, kameršļūkšanas trase, bērnu kalniņš ar bezmaksas ragaviņām. Līdz ar pastāvīga sala iestāšanos sniega sagatavošana slēpošanas kalnā notiks ar sešiem lielgabaliem. Lietošanai sagatavots arī viss slēpošanas un snovborda inventārs. Sezonā būs arī slēpošanas un snovborda apmācības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Visu gadu pie kalna darbojas kafejnīca “Stenders pica”.