Ceturtdien, 29. septembrī, plkst. 14:00 tiks atzīmēti Spāru svētki Piedzīvojumu parka rodeļu trases servisa ēkai, kas ir svarīgs atskaites punkts rodeļa trases būvniecības projekta īstenošanā. Spāru svētku pasākumā piedalīsies Ventspils valstspilsētas domes vadība, izsakot pateicību būvniekiem par paveikto darbu.

Rodeļu trases būvniecība slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzē tika uzsākta šovasar, 1.jūlijā, un šobrīd jau ir pabeigta servisa ēkas pārseguma, kā arī rodeļu stacijas pamatu betonēšana. Turpinās rodeļu konstrukciju montāža, kalna nogāžu virsmas profilēšana un apzaļumošana. Tuvākajās dienās paredzēta rodeļu trases apgaismojumu un prožektoru balstu montāža un servisa ēkas apdares un konstrukciju būvdarbi.

Topošā rodeļu trases servisa ēka būs turpat 250 kvm plaša. Savukārt, kopējais rodeļu trases garums ir 808m, bet tā kā daļu no trases aizņem starta un finiša zonas 26 kamanām, tad pats nobrauciens būs 566 m garš.

Rodeļu trase būs izmantojama visu gadu un kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Tāpat kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Maksimālais rodeļu ātrums būs 40 km/h, bet kravnesība 150 kg.

Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama 2023.gada vasarā.

Rodeļu trases būvniecība tiek īstenota investīciju projekta “Jauna tūrisma pakalpojuma attīstība Ventspils pilsētā” ietvaros, kur valsts līdzfinansējums ir 1,6 miljoni eiro. Projekta pasūtītājs  ir Ventspils Komunālā pārvalde.